تبلیغات
اعزام دانشجو به اروپا با مجوز وزارت علوم
   Royaye Danesh Study Services  (RDSS)       E-Mail: info@rdss.ir      Address: PO Box 173, Tehran 14195, Iran      Phone: +98 (21) 44030410      Fax: +98 (21) 89773779  
   
به وب سایت مؤسسه رؤیای دانش خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
اخذ پذیرش و بورس دکترا و فوق دکترا از دانشگاه های طراز اول اروپایی


دوره دکترا در اکثر کشورهای اروپایی به صورت پژوهشی برگزار میشود و بسته به نظر استاد راهنما و تحصیلات قبلی دانشجو ممکن است تعدادی واحد درسی نیز بگذراند یا در کارگاههای آموزشی شرکت داده شود. طول دوره دکترا 4 سال است اگر چه در مواردی ممکن است 3 سال طول بکشد (ولی امکان عدم فراغت از تحصیل در 4 سال بیشتر است!). برای هر دانشجو یک نفر استاد راهنما تعیین میشود. شاید از یک یا دو استاد مشاور دیگر نیز استفاده شود که آنها کمک استاد راهنما نامیده میشوند. اساتید راهنما کمک های اساسی به دانشجو بعمل میآورند ولی اساساً تحقیق به صورت مستقل انجام میشود و لازم است تا دانشجو از قدرت خلاقیت و اعتماد به نفس کافی برخوردار باشد.

 

دوره های دکترا با واحدهای آموزشی (by course) نیز به ویژه در زمینه های مدیریت به ندرت در اروپا عرضه میشوند که معمولاً شهریه های بالایی دارند و امکان گرفتن بورس تحصیلی در آنها بسیار پایینتر است. دوره های دکترا با حالت بینابینی (by course & research) نیز ممکن است ارائه شود.

ارزشیابی مدارک تحصیلی در ایران

مدارک تحصیلی دکترای صادر شده از طرف کلیه دانشگاههای ممتاز کشورهای حوزه فعالیت ما بطور قطعی توسط وزارت علوم ایران تأیید میگردند. در مورد وزارت بهداشت شرایط خاصی وجود دارد و عملاً قابل پیش بینی نیست. به همین خاطر، از متقاضی خواسته میشود با پرس و جو از وزارت بهداشت خود در این مورد تصمیم بگیرد. البته دانشجو میتواند فهرستی از دانشگاهها را شخصاً به ما ارائه بدهد تا خارج از درخواست وی اقدام نگردد.

هزینه های تحصیل و زندگی

زندگی: هزینه زندگی مجردی در کشورهای حوزه فعالیت ما ماهانه بطور متوسط 750 یوروست.

تحصیل: بسته به نوع پروژه و هزینه های آن و نیز برنامه و روش کار دانشگاه ممکن است از 6.000 تا 12.000 یورو در سال متغیر باشد.

نحوه تأمین هزینه های زندگی و تحصیل

1)      داشتن بورس تحصیلی از کشور مبدأ یا هر مؤسسه معتبر در دنیا

2)   استفاده از گرنتهای تحقیقاتی دانشگاه مقصد (طی رقابت برابر با سایر متقاضیان): در این حالت علاوه بر اینکه دانشجو شهریه ای نمیپردازد، ماهانه بطور متعارف و میانگین 1.500 یورو نیز از دانشگاه دریافت مینماید.

3)   تحصیل با هزینه شخصی: دانشجو باید قادر باشد توانائی مالی خود را اثبات کند و در صورت درخواست دانشگاه ممکن است مجبور به پرداخت بخشی از هزینه های تحقیقاتی و زندگی خود در همان ابتدای تحصیل باشد.

اجازه کار در خارج از کشور

مقررات کشورهای محل تحصیل متفاوت است. عموماً از دانشجوی دکترا انتظار میرود تا برای تأمین هزینه های خود به کار پژوهشی اشتغال داشته باشد و در مورد کشور هلند این موضوع از سوی اداره مهاجرت الزام میگردد. به این معنی که دانشجوی دکترا نمیتواند مانند دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس به کارهای خدماتی نظیر کار در رستوران گمارده شود. از سوی دیگر، تمام وقت بودن دانشجو در دانشگاه و حضور فیزیکی وی حداقل در حد یک نفر کارمند تمام وقت (از ساعت 8:30 صبح تا 5 عصر) عملاً وقتی برای کارهای متفرقه نمیگذارد. بسیاری از دانشجویان دکترا به دلیل ماهیت پروژه تحقیقاتی خود مجبورند حتی در ساعات شب یا روزهای تعطیل نیز به دپارتمان خود رفته، بخشی از کارهای آزمایشگاهی خود را انجام دهند. اگر به فکر تأمین هزینه های خود از طریق کارهای متفرقه هستید و مطمئنید که توانائی تأمین هزینه های تحصیل و زندگی خود را ندارید، اروپا را برای تحصیل دکترا انتخاب نکنید!

اقامت دائم در کشورهای اروپایی

بر خلاف کشورهایی همچون کانادا و استرالیا، کشورهای اروپایی تمایل زیادی به پذیرش مهاجر ندارند. طول مدت تحصیل، کار و بهرحال اقامت قبلی در یک کشور اروپایی میتواند منجر به اقامت دائم و حتی شهروندی آن کشور گردد. با این حال، صرف تحصیل و اخذ دکترا در کشورهای اروپایی حقوق خاصی برای شما ایجاد نمیکند. ماندن شما در اروپا پس از پایان تحصیلات منوط به یافتن یک شغل مناسب است. به عنوان مثال، فارغ التحصیلان هلند میتوانند یکسال اجازه اقامت برای یافتن کار پس از فراغت از تحصیل را کسب و در صورت یافتن شغل مناسب به عنوان فرد ماهر در آن کشور بمانند و گرنه باید به موطن خود برگردند. در نروژ، هفت سال اقامت (به شرط اینکه حداقل یک سال آن اقامت کاری باشد نه تحصیلی) به اقامت دائم منجر میشود. در کشور دانمارک، پنج سال اقامت (حتی تحصیلی) به اقامت دائم و هفت سال زندگی قانونی در آنجا منجر به شهروندی آن کشور میشود. اعطای بورس تحصیلی به منزله اخذ تعهد برای کار و اقامت بعدی نیست. دانشجوی دکترایی که بورس به وی تعلق گرفته در طول همان مدت بورس کار میکند! وقتی که تحصیل به صورت پژوهش است، شما در حقیقت برای صنعت، خدمات، بهداشت یا امور اجتماعی کار میکنید (در ایران بورس مفهوم دیگری دارد: شما تحصیل میکنید تا به مدت برابر یا 2 برابر بعداً برای مؤسسه بورس دهنده کار کنید).

مدارک لازم

1)      نمره زبان (آیلتس آکادمیک 6.5 یا تافل 575 به بالا)

2)      ترجمه رسمی مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد همراه با ریزنمرات

3)   دو یا سه برگ توصیه نامه علمی از اساتید دانشگاه (روی سربرگ دانشگاه با ذکر نام و نام خانوادگی، مرتبه علمی، پست الکترونیکی، شماره تلفن و فکس و نشانی پستی استاد)

4)   بیوگرافی علمی با ذکر مشخصات فردی، نشانی تماس، سوابق تحصیلی از دیپلم به بالا، جوایز کسب شده، متدها و تکنیکهایی که به آنها وارد هستید، کارگاههای آموزشی گذرانده، شرکت در کنفرانسها، فهرست انتشارات و اختراعات و نظایر آ«

5)      انگیزه نامه یا motivation letter با ذکر علائق، دلایل علاقه به تحصیل در اروپا، ویژگیهای شخصیتی، برنامه فرد برای آینده کاری و نظایر آن

6)   پروپوزال تحقیقاتی (در 8-4 صفحه) با ذکر فرضیه، سوابق علمی طرح، روشهای پیشنهادی برای انجام، برنامه زمانبندی طرح، فهرست منابع مورد استفاده

7)      گواهی سوابق کاری (در صورت وجود)

8)      هر گونه مدرک دیگری که در اخذ پذیرش مفید تشخیص دهید.

نحوه عرضه مدارک به مؤسسه

1)   بر روی لوح فشرده: رزومه، نامه انگیزش و پروپوزال با فرمت Word 2003 و بقیه مدارک اسکن شده با فرمت jpg (با حجم کم). مجموع فایلها از 4 مگابایت تجاوز ننماید.

2)      اصل مدارک حداقل در یک نسخه (در صورت نیاز نسخه های اضافی در موعد مقتضی باید ارائه شود)

اگر مدارک شما ناقص باشد؟

1)   نمره زبان: ممکن است بدون نمره زبان نیز پذیرش اخذ گردد لیکن شانس شما بسیار کمتر خواهد بود. گاهی پذیرشی که بدون نمره زبان کسب شده در مرحله نهایی (به ویژه اعطای بورس) دچار مشکل میشود. حتی اگر دانشگاه بدون نمره زبان پذیرش نهایی صادر کند، احتمال دارد مسئولین مهاجرت کشور مربوطه از صدور ویزا برای متقاضی خودداری کنند. در صورت اصرار متقاضی مؤسسه بدون نمره زبان نیز اقدام به تشکیل پرونده مینماید به شرطی که وی تعهد نماید تا زمان معینی مدرک زبان خود را ارائه دهد. در صورت عدم تأمین نمره زبان، مسئولیت عدم صدور پذیرش و مشکلات ناشی از آن به عهده داوطلب است و مؤسسه از عودت دادن مبلغ پیش پرداخت خودداری خواهد نمود.

2)   سایر مدارک: پروپوزال تحقیقاتی و ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و ریزنمرات نیز معمولاً بطور قطعی مورد نیاز هستند و مسئولیت عدم ارائه بموقع آنها با متقاضی است و برخورد مؤسسه به صورتی که در بند 1 گفته شد خواهد بود.

ما چه کارهایی انجام میدهیم؟

شما پس از عقد قرارداد با ما یک نفر مشاور خواهید داشت که از طریق ایمیل، تلفن یا به صورت حضوری و در حد مورد نیاز و متعارف میتوانید با وی در تماس باشید. مشاورین ما در داخل و خارج از کشور اقامت دارند و از توانائی کافی از نظر تسلط به شرایط دانشگاهها از یکسو و زبان انگلیسی از سوی دیگر برخوردارند. بسته به قرارداد و تمایل شما، یک تا پنج درخواست کامل برای شما فرستاده خواهد شد. البته ممکن است تعداد بسیار زیادی ایمیل و مکاتبه بین مشاور و دانشگاههای خارجی رد و بدل شود که معیار انجام درخواست نیستند. مهم تعداد درخواستهای بجا، کامل و بموقعی است که صورت میگیرد.

مدت زمان و شانس اخذ پذیرش

حداقل زمان در نظر گرفته شده برای اخذ پذیرش 3 ماه است و با توجه به اینکه صدور ویزا ممکن است 3 ماه بطول انجامد، اعزام دانشجو تا 6 ماه از زمان عقد قرارداد مقدور نخواهد بود. مدت زمان اعتبار قرارداد فیمابین از زمان امضای آن یک سال است و پس از آن ادامه کار منوط به رضایت طرفین خواهد بود. شانس اخذ پذیرش به عواملی بستگی دارد که عبارتند از: رشته تحصیلی داوطلب، وضعیت علمی و سوابق تحصیلی و پژوهشی وی، وجود یا عدم وجود گرنتهای تحقیقاتی مرتبط، روابط بین کشورها، داشتن یا نداشتن بورس تحصیلی یا تمکن مالی کافی و نظایر آن. بطور کلی، نمیتوان درصد موفقیت را پیش بینی کرد ولی هر چه پرونده ناقصتر، وضعیت علمی داوطلب ضعیفتر و توقعات و انتظارات وی بیشتر باشد احتمال اخذ پذیرش کمتر خواهد بود. مؤسسه از تضمین پذیرش یا تعیین درصد موفقیت و نظایر آن معذور است.

اجرت خدمات ما

بر اساس مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری، برای انجام خدمات کامل (مشاوره، پذیرش، ویزا و اسکان) برای تحصیل در دانشگاههای ممتاز معادل ریالی 1.500 یورو اخذ میگردد. برای خدمات اضافی بورس تحصیلی به صورت توافقی مبلغ متفاوت خواهد بود: اگر تحصیل رایگان باشد 1.000 یورو بیشتر و اگر دانشجو از کمک هزینه یا حقوق نیز برخوردار شود معادل یک ماه حقوق نیز به اجرت خدمات اضافه خواهد شد.

نحوه دریافت اجرت خدمات و عودت دادن آن

در هنگام عقد قرارداد معادل ریالی مبلغ 750 یورو دریافت میشود. پس از اخذ پذیرش و پیش از تحویل آن بقیه مبلغ دریافت میشود. بازپرداخت وجوه در صورت انصراف متقاضی بر اساس مقررات مندرج در قرارداد مصوب وزارت علوم صورت میگیرد که به این شرح است: اگر انصراف پیش از یک هفته باشد 124 یورو و اگر بین یک هفته تا یک ماه اعلام شود 248 یورو  کسر و مابقی پیش پرداخت عودت داده میشود (هر دو حالت مشروط به عدم وصول پذیرش است و گرنه در آن صورت مبلغی عودت داده نمیشود). اگر انصراف در زمانی که از عقد قرارداد یک ماه یا بیشتر گذشته باشد اعلام شود مبلغی عودت داده نمیشود. در صورتی که مهلت قرارداد به پایان برسد ولی پرونده به نتیجه نرسد، مبالغ پرداختی پس از کسر هزینه ها (124 یورو برای هر درخواست) به متقاضی عودت داده میشود.

قرارداد با ما

قرارداد منعقده فیمابین بر اساس مقررات وزارت علوم و با استفاده از پیش نویس تهیه شده توسط کارگروه نظارت بر مؤسسات اعزام دانشجو تنظیم میشود. در مورد دوره های دکترا و فوق دکترا متقاضی مفاد این شیوه نامه را نیز امضا و مانند مؤسسه در برابر آن متعهد خواهد بود.

 تماس با ما

 دفتر ما در تهران در بزرگراه اشرفی اصفهانی (پایینتر از مرزداران) در واحد 9 طبقه 11 برج نگین رضا واقع است. مراجعه به دفتر تنها با اعات بیشتر یا گذاشتن قرار مشاوره از طریق شماره تلفن 44030410 یا ایمیل office@royayedanesh.com با ما تماس بگیرید. ساعات کار ما در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 5 عصر میباشد و در روزهای جمعه و شنبه دفتر ما تعطیل است. ب سایت های ما به نشانی www.royayedanesh.com و www.rdss.org آخرین اطلاعات مربوط به فعالیتهای ما را در اختیار شما قرار میدهند.
نظر سنجی
+ از چه طریقی با موسسه رویای دانش آشنا شده اید؟
-
-
-
-
-
 
  
پیوندها
 تحصیل در افریقای جنوبی
 تحصیل در ترکیه
 تحصیل در دبیرستانهای خارجی
 دانشگاه های ایران
 دانشگاههای افریقای جنوبی
 دانشگاههای نروژ
 دانشگاههای هلند
 سازمان امور دانشجویان
 سفارت ایران در افریقای جنوبی
 سفارت ایران در نروژ
 سفارت ایران در هلند
 سفارت افریقای جنوبی در تهران
 سفارت نروژ در تهران
 سفارت هلند در تهران
 مدیر موسسه
 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری
اخذ,پذیرش,و,بورس,دکترا,و,فوق,دکترا,دانشگاه,های,طراز,اول,اروپایی,