تبلیغات
اعزام دانشجو به اروپا با مجوز وزارت علوم
   Royaye Danesh Study Services  (RDSS)       E-Mail: info@rdss.org      Address: PO Box 173, Tehran 14195, Iran      Phone: +98 (21) 440 30 410      Fax: +98 (21) 89 773 779  
   
به وب سایت مؤسسه رؤیای دانش خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
آشنایی با هلند و تحصیل در آن کشور
1379079257.jpg (567×113)

هلند کشوری است کوچک در شمال غربی اروپا با 16.5 جمعیت که بیشترشان مسیحی پروتستان هستند. جمعیت مسلمانان هلند 1میلیون نفر است. پایتخت هلند شهر آمستردام است، اما به منظور تمرکززدایی بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌اند. هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند بشمار می‌رود که جزایری را در آمریکای مرکزی نیز شامل می‌شود. هلند از شرق با آلمان همسایه‌است و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با انگلستان. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود. این کشور به کشور آسیاب‌های بادی، دوچرخه، پنیر و گل لاله مشهور است. بسیاری از هنرمندان مشهور جهان از رامبراند گرفته تا ون‌گوگ، نقاشان معروف، در این کشور زندگی می‌کردند. هلند عضو اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو ) است و پیمان کیوتو را نیز امضا کرده است.زبان رسمی هلند، هلندی است این زبان شاخه‌ای از زبانهای ژرمن محسوب می‌شود. در کشور هلند در حدود ۶۵ هزار فارسی‌زبان سکونت دارند، ۳۰ هزار ایرانی و ۳۵ هزار نفر از افعانی. هلند در پرورش و تجارتِ گُل مقام اول را در جهان داراست. دامداری و کشاورزی نیز از پایه‌های اقتصاد هلند محسوب می‌شود. هلندی‌ها علیرغم کوچکی کشورشان سهم بزرگی در تجارت و بانکداری جهانی دارند. بیش از نیمی از سهام شرکت نفتی- گازی شل را هلند در اختیار دارد و مابقی را بریتانیا. هلند خود نیز دارای ذخایر گاز طبیعی ست و بخش از آن را صادر می‌کند. کشتی سازی و صنایع شیمیایی از دیگر صنایع مادر در هلند هستند. از شرکتهای بزرگ هلندی می‌توان به فیلیپس (صنایع الکترونیک) و هاینکن اشاره کرد.

هلند در واقع یک دلتای سرسبز است که رودخانه‌هایی چون راین از میان آن می‌گذرد. از این رو هلند کوه ندارد و ارتفاع بلندترین تپه در جنوب این کشور ۳۲۲ متر بیشتر نیست. هلند سرزمینی پر باران است با زمستانهای طولانی و تابستانهای کوتاه و ملایم. بادهای تند بخصوص در مناطق ساحلی از ویژگیهای جوی آن است و سیلابهای موسمی تهدیدی همیشگی اما کنترل شده برای این سرزمین کوچک محسوب می‌شوند.

 مقاطع تحصیلی:

1-       کاردانی: طول این دوره ها معمولا 2سال است. دوره های کاردانی بیشتر به زبان انگلیسی و در مدارس آموزش عالی برگزار میشوند. هدف از این دوره ها تربیت نیروی کاری متخصص در زمینه های مختلف جهت ورود به بازار کار میباشد.

2-       کاردانی به کارشناسی: طول این دوره ها دو سال است. و در برخی رشته ها برگزار میشود. دانشجویانی که در ایران دارای مدرک کاردانی هستند، می توانند برای این دوره ها اقدام کنند.

3-       کارشناسی: طول دوره کارشناسی در هلند به طور معمول 4-3 سال است. دوره های کارشناسی در هلند به زبان انگلیسی و یا هلندی است.

4-       کارشناسی یک ساله: مدت زمان تحصیل در این دوره بطور معمول یک سال است. این دوره برای متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی یا سه سال تحصیل دانشگاهی مرتبط هستند توصیه میشود.

5-       کارشناسی ارشد: داشتن مدرک کارشناسی معتبر شرط اصلی ورود به این دوره است. زبان تحصیل در این دوره بسته به رشته، انگلیسی یا هلندی میباشد.  نوع آموزش در این مقطع کورس درسی به همراه پایان نامه بوده و  بطور معمول دو ساله است البته برخی رشته ها یک ساله میباشد

6-       دکترای تخصصی: داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر شرط اصلی ورود به این دوره است. طول تحصیل در این دوره از 4-3 سال متغیر است. زبان تحصیلی انگلیسی و بصورت تحقیقاتی است. برای ورود به این دوره ها دارا بودن سوابق علمی و پژوهشی بسیار مهم و ضروری است. معمولا متقاضیان باید دارای حداقل دو مقاله در مجلات ISI  و پروپزال قوی و قابل قبولی باشند.

نکته 1: تمام مقاطع تحصیلی در هلند، دارای شهریه است. شهریه سالانه حدود 8 تا 20 هزار یورو و بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی متغیر است. موسسه رویای دانش با دارا بودن نمایندگی از چندین دانشگاه در هلند می تواند در مقاطع تحصیلی کاردانی، کاردانی به کارشناسی، کارشناسی یکساله، و کارشناسی بورس تحصیلی به صورت تخفیف در شهریه اخذ نماید.

نکته 2: شرط ورود به دوره های تحصیلی در هلند دارا بودن نمره زبان در حد آیلتس آکادمیک 6.5-6 و یا معادل آن در آزمون تافل است. داوطلبانی که نمره زبان آنها در حد آیلتس  5.5- 5 آکادمیک باشد میتوانند از دوره های آمادگی زبان قبل از ورود به تحصیل برخوردار شوند.

نکته3: شرط ورود به دوره های کاردانی و کارشناسی دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی است.

نکته4: طبق قوانین هلند، دانشجویان میتوانند بطور معمول 10 ساعت در هفته کار دانشجویی داشته باشند. علاوه بر این، دانشجویان پس از اتمام هر دوره تحصیلی و اخذ مدرک میتوانند از یک سال ویزای کار در هلند بهره مند شوند.
نظر سنجی
+ از چه طریقی با موسسه رویای دانش آشنا شده اید؟
-
-
-
-
-
 
  
پیوندها
 آموزش آنلاین زبان نروژی
 آموزش آنلاین زبان هلندی
 تحصیل در افریقای جنوبی
 تحصیل در ترکیه
 تحصیل در دبیرستانهای خارجی
 دانشگاه های ایران
 دانشگاههای افریقای جنوبی
 دانشگاههای نروژ
 دانشگاههای هلند
 سازمان امور دانشجویان
 سفارت ایران در افریقای جنوبی
 سفارت ایران در نروژ
 سفارت ایران در هلند
 سفارت افریقای جنوبی در تهران
 سفارت نروژ در تهران
 سفارت هلند در تهران
 مدیر موسسه
 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری
آشنایی,هلند,و,تحصیل,کشور,