تبلیغات
اعزام دانشجو به اروپا با مجوز وزارت علوم
   Royaye Danesh Study Services  (RDSS)       E-Mail: info@rdss.ir      Address: PO Box 173, Tehran 14195, Iran      Phone: +98 (21) 44030410      Fax: +98 (21) 89773779  
   
به وب سایت مؤسسه رؤیای دانش خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
آشنایی با افریقای جنوبی و تحصیل در آن کشور
1379046941.jpg (567×113)
آفریقای جنوبی با نزدیک به 50 میلیون نفر جمعیت بیست و چهارمین کشور پرجمعیت جهان است. 21جمعیت آن را سفید پوستان، رنگین پوستان و آسیایی ها و 79% آن را سیاه پوستان تشکیل میدهند. اکثریت آنان از نظر مذهبی پیرو فرقه های مختلف مسیحیت هستند و 15% جمعیت نیز بی دین محسوب میشوند. اقلیت مسلمان آن کشور 1.5 % جمعیت کشور را تشکیل میدهد.زبان رسمی و رایج آن کشور بخصوص در مراکز علمی و آموزشی انگلیسی است و همه مردم به این زبان تسلط دارند زبان دوم بدلیل مستعمره بودن این کشور توسط هلند، زبان هلندی است. اقتصاد و صنعت افریقای جنوبی که با سرعت بسیار بالایی رو به رشد است عمدتاً به صنعت اتومبیل سازی، صنایع ماشینی، نساجی، استخراج معادن، تولید مواد شیمیایی و مواد غذایی، صنایع کشتی سازی و نظایر آن متکی است. از نظر ارتباطات و حمل و نقل کشوری قوی است به نحوی که با داشتن 607 فرودگاه از نظر رتبه در جهان در جایگاه یازدهم با راه آهن 21 هزار کیلومتری در جایگاه چهاردهم و جاده های آن نیز با 362 هزار کیلومتر در رتبه 18 جهان قرار دارند. از نظر زیبایی های طبیعی و مناطق بکر و دیدنی آفریقای جنوبی در زمره بهترین کشورهای دنیا از نظر توریستی میباشد. یکی از دشواریهای داخلی آن عدم امنیت و میزان آلودگی به ایدز در مناطق دور افتاده ی روستایی سیاه پوست نشین که دارای فرهنگ چند همسری هستند و اغلب از طریق انتقال از مادر آلوده به جنین میباشد که که با سیاستهای قوی دولت این کشور و حمایتهای بین المللی این مشکل محصور شده است، لیکن، شهرهایی اصلی آن دارای محیطی کاملا مدرن، تمیز زیبا و مطمئن هستند و مشکل خاصی را ایجاد نمیکنند مگر آنکه خود فرد به دنبال مشکل باشد! آب و هوای آقریقای جنوبی، مخصوصا در مناطق جنوبی آن که به اقیانوس منجمد جنوبی متصل میشود کاملا معتدل و مناسب است.

مقاطع تحصیلی:

با توجه به انطباق  سیستم آموزشی این کشور با هلند مقاطع تحصیلی در آن مشابه هلند است.

نکته 1: زبان تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا کاملا انگلیسی است و با توجه به نوع دانشگاه نمره زبان مورد نیاز 7-6.5 آیلتس آکادمیک یا معادل آن در آزمون تافل است. در مقطع کارشناسی زبان تحصیل بسته به دانشگاه ممکن است انگلیسی، هلندی و یا این دو زبان به صورت توامان باشد. نمره زبان مورد نیاز کارشناسی آیلتس 6 آکادمیک یا معادل آن در تافل است. برای متقاضیان فاقد نمره زبان امکان گذراندن کورس تکمیلی زبان پیش از شروع دوره در دانشگاهها و کالجهای معتبر زبان وجود دارد. با توجه به انگلیسی زبان بودن این کشور کیفیت آموزشی زبان در مقایسه با برخی کشورهای آسیایی مورد توجه ایرانیان، بسیار بالا ، مطلوب و با هزینه ای مناسب است. ضمنا امکان گذراندن دوره هایی نظیر زبان فرانسه، اسپانیایی، آلمانی و هلندی در  دانشگاهها و کالجهای زبان آن، بدون مشکل ویزا وجود دارد.

نکته 2: شهریه دانشگاهی برای مقاطع کارشناسی بسته به نوع دانشگاه سالانه 10-4 هزار دلار، در مقاطع کارشناسی ارشد بسته به نوع دوره سالانه 7-2 هزار دلار و در مقاطع دکترا سالانه حدود 3-2 هزار دلار است. هزینه زندگی در کشور ماهانه حدود 800-500 دلار میباشد. طول دوره کارشناسی 4-3 سال، کارشناسی ارشد 3-1 سال (سال سوم اغلب به صورت پروژه کاری است) و دکترا 3 سال است. 12 دانشگاه این کشور مورد تایید وزارت علوم و 4 دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت هستند. رنکینگ بین الیمللی دانشگاههای افریقای جنوبی از 150 و بالاتر است.
نظر سنجی
+ اولویت هایی که برای انتخاب محل تحصیل در خارج دارید کدامند؟ امکان انتخاب بیش از یک گزینه
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
 
  
پیوندها
 شرکت امید دانشگاه تهران
 آیین نامه انتقال دانشجویان پزشکی
 آئین نامه انتقال دانشجو به داخل
 تبدیل شمسی و میلادی
 پرتال جامع موبایل
 دانشگاه های ایران
 آموزش انگلیسی و اسپانیایی
 سفارت ایران در پرتوریا
 کنفرانسها در افریقای جنوبی
 پارکهای ملی افریقای جنوبی
 دانشگاههای هلند
 دانشگاههای نروژ
 دانشگاههای افریقای جنوبی
 مدیر مرسسه
 رایزنی علمی در کشورهای شنگن
 اداره کل بورس و اعزام دانشجو
 وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری
 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 سفارت ایران در نروژ
 سفارت ایران در هلند
آشنایی,افریقای,جنوبی,و,تحصیل,کشور,