تبلیغات
اعزام دانشجو به اروپا با مجوز وزارت علوم
   Royaye Danesh Study Services  (RDSS)       E-Mail: info@rdss.org      Address: PO Box 173, Tehran 14195, Iran      Phone: +98 (21) 440 30 410      Fax: +98 (21) 89 773 779  
   
به وب سایت مؤسسه رؤیای دانش خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
آشنایی با افریقای جنوبی و تحصیل در آن کشور
1379046941.jpg (567×113)
آفریقای جنوبی با نزدیک به 50 میلیون نفر جمعیت بیست و چهارمین کشور پرجمعیت جهان است. 21جمعیت آن را سفید پوستان، رنگین پوستان و آسیایی ها و 79% آن را سیاه پوستان تشکیل میدهند. اکثریت آنان از نظر مذهبی پیرو فرقه های مختلف مسیحیت هستند و 15% جمعیت نیز بی دین محسوب میشوند. اقلیت مسلمان آن کشور 1.5 % جمعیت کشور را تشکیل میدهد.زبان رسمی و رایج آن کشور بخصوص در مراکز علمی و آموزشی انگلیسی است و همه مردم به این زبان تسلط دارند زبان دوم بدلیل مستعمره بودن این کشور توسط هلند، زبان هلندی است. اقتصاد و صنعت افریقای جنوبی که با سرعت بسیار بالایی رو به رشد است عمدتاً به صنعت اتومبیل سازی، صنایع ماشینی، نساجی، استخراج معادن، تولید مواد شیمیایی و مواد غذایی، صنایع کشتی سازی و نظایر آن متکی است. از نظر ارتباطات و حمل و نقل کشوری قوی است به نحوی که با داشتن 607 فرودگاه از نظر رتبه در جهان در جایگاه یازدهم با راه آهن 21 هزار کیلومتری در جایگاه چهاردهم و جاده های آن نیز با 362 هزار کیلومتر در رتبه 18 جهان قرار دارند. از نظر زیبایی های طبیعی و مناطق بکر و دیدنی آفریقای جنوبی در زمره بهترین کشورهای دنیا از نظر توریستی میباشد. یکی از دشواریهای داخلی آن عدم امنیت و میزان آلودگی به ایدز در مناطق دور افتاده ی روستایی سیاه پوست نشین که دارای فرهنگ چند همسری هستند و اغلب از طریق انتقال از مادر آلوده به جنین میباشد که که با سیاستهای قوی دولت این کشور و حمایتهای بین المللی این مشکل محصور شده است، لیکن، شهرهایی اصلی آن دارای محیطی کاملا مدرن، تمیز زیبا و مطمئن هستند و مشکل خاصی را ایجاد نمیکنند مگر آنکه خود فرد به دنبال مشکل باشد! آب و هوای آقریقای جنوبی، مخصوصا در مناطق جنوبی آن که به اقیانوس منجمد جنوبی متصل میشود کاملا معتدل و مناسب است.

مقاطع تحصیلی:

با توجه به انطباق  سیستم آموزشی این کشور با هلند مقاطع تحصیلی در آن مشابه هلند است.

نکته 1: زبان تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا کاملا انگلیسی است و با توجه به نوع دانشگاه نمره زبان مورد نیاز 7-6.5 آیلتس آکادمیک یا معادل آن در آزمون تافل است. در مقطع کارشناسی زبان تحصیل بسته به دانشگاه ممکن است انگلیسی، هلندی و یا این دو زبان به صورت توامان باشد. نمره زبان مورد نیاز کارشناسی آیلتس 6 آکادمیک یا معادل آن در تافل است. برای متقاضیان فاقد نمره زبان امکان گذراندن کورس تکمیلی زبان پیش از شروع دوره در دانشگاهها و کالجهای معتبر زبان وجود دارد. با توجه به انگلیسی زبان بودن این کشور کیفیت آموزشی زبان در مقایسه با برخی کشورهای آسیایی مورد توجه ایرانیان، بسیار بالا ، مطلوب و با هزینه ای مناسب است. ضمنا امکان گذراندن دوره هایی نظیر زبان فرانسه، اسپانیایی، آلمانی و هلندی در  دانشگاهها و کالجهای زبان آن، بدون مشکل ویزا وجود دارد.

نکته 2: شهریه دانشگاهی برای مقاطع کارشناسی بسته به نوع دانشگاه سالانه 10-4 هزار دلار، در مقاطع کارشناسی ارشد بسته به نوع دوره سالانه 7-2 هزار دلار و در مقاطع دکترا سالانه حدود 3-2 هزار دلار است. هزینه زندگی در کشور ماهانه حدود 800-500 دلار میباشد. طول دوره کارشناسی 4-3 سال، کارشناسی ارشد 3-1 سال (سال سوم اغلب به صورت پروژه کاری است) و دکترا 3 سال است. 12 دانشگاه این کشور مورد تایید وزارت علوم و 4 دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت هستند. رنکینگ بین الیمللی دانشگاههای افریقای جنوبی از 150 و بالاتر است.
نظر سنجی
+ از چه طریقی با موسسه رویای دانش آشنا شده اید؟
-
-
-
-
-
 
  
پیوندها
 آموزش آنلاین زبان نروژی
 آموزش آنلاین زبان هلندی
 تحصیل در افریقای جنوبی
 تحصیل در ترکیه
 تحصیل در دبیرستانهای خارجی
 دانشگاه های ایران
 دانشگاههای افریقای جنوبی
 دانشگاههای نروژ
 دانشگاههای هلند
 سازمان امور دانشجویان
 سفارت ایران در افریقای جنوبی
 سفارت ایران در نروژ
 سفارت ایران در هلند
 سفارت افریقای جنوبی در تهران
 سفارت نروژ در تهران
 سفارت هلند در تهران
 مدیر موسسه
 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری
آشنایی,افریقای,جنوبی,و,تحصیل,کشور,