تبلیغات
اعزام دانشجو به اروپا با مجوز وزارت علوم
   Royaye Danesh Study Services  (RDSS)       E-Mail: info@rdss.org      Address: PO Box 173, Tehran 14195, Iran      Phone: +98 (21) 440 30 410      Fax: +98 (21) 89 773 779  
   
به وب سایت مؤسسه رؤیای دانش خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
خبر: وثیقه دانشجویی برای خروج از کشور

سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ( ناجا ) ، شرایط دریافت مجوز را برای مشمولانی که قصد خروج از کشور دارند ، اعلام کرد. بنا بر اعلام سازمان وظیفه عمومی ، ودیعه سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره و عتبات عالیات ، 15 میلیون تومان چک و 500 هزار تومان وجه نقد ؛ و ودیعه سفر سوریه و دیگر کشورها ، 15 میلیون تومان وجه نقد و یا ضمانت نامه بانکی است .

خروج از کشور برای فرصت های مطالعاتی ، ارائه مقالات و دیگر سفرهای علمی با تائید وزارت علوم و بهداشت و یا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با سپردن ودیعه نقدی 5 میلیون تومان و یا ضمانت بانکی امکان پذیر است مقدار ودیعه پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور برای ادامه تحصیل ، 15میلیون تومان وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی و یا وثیقه ملکی است . سازمان وظیفه عمومی ناجا ، درباره اخذ ودیعه به صورت ضمانت نامه بانکی و بانک معتبر اعلام کرد : ضمانت نامه همه بانک ها با هماهنگی امور مالی سازمان وظیفه عمومی ناجا معتبر است . این سازمان همچنین درباره نحوه خروج از کشور دانشجویان از طریق ستاد عمره دانشجویی گفت : دانشجویان با درخواست ستاد عمره دانشجویی و تعهد آن ستاد ، و همچنین با این شرط که سقف مجاز سنوات تحصیلی دانشجو پایان نیافته و وارد غیبت نشده است ، می توانند برای عمره، از کشور خارج شوند .

این سازمان در این باره که آیا به مشمولان غایب ، مجوز خروج تعلق می گیرد ؟ ، گفت : مشمولان غایب مجاز به خروج از کشور نیستند ؛ مگر مشمولانی که به علت درمان ، لازم است به خارج از کشور مسافرت کنند که این امر ، به تائید شورای پزشکی وزارت بهداشت یا شورای عالی پزشکی وظیفه عمومی منوط است . سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد : برای سفر علمی به تمام کشورها به جز فلسطین اشغالی و کشورهای زیارتی ( عراق ، سوریه و عربستان ) ، مجوز خروج داده می شود . بر اساس اعلام این سازمان ، برای سفر علمی و فرصت مطالعاتی و زیارت با درخواست و تائید دانشگاه و سپردن ودیعه مورد نظر ، مجوز خروج موقت برای دانشجویان صادر می شود .   مدت خروج از کشور برای فرصت مطالعاتی ، در مقطع کارشناسی ارشد ، چهار ماه و در مقطع دکتری ، 9 ماه است که در مواقع ضروری و با درخواست وزارت علوم ، این مدت برای فوق لیسانس حداکثر تا 6 ماه و دکتری ، حداکثر تا یک سال قابل افزایش است . خروج از کشور متعهدان خدمت به سازمان ها نظیر نفتکش ، کشتیرانی ، هواپیمایی ، آموزش و پرورش و قوه قضائیه با درخواست سازمان مربوط ، پس از گذراندن دوره آموزش نظامی و تعهد سازمان مربوط ، به ارزش 15 میلیون تومان ، میسر است . خروج از کشور ورزشکاران دانش آموز و دانشجو با درخواست دفتر امور مشترک فدراسیون ‌ها در سازمان تربیت بدنی و ارائه تضمین لازم ممکن است . همچنین باید سقف مجاز سنوات تحصیلی دانشجویان و دانش‌آموزان پایان نیافته باشد و وارد غیبت نشده باشند و سن دانش‌ آموزان رشته‌های فنی و حرفه‌ای، نباید بیشتر از 22سال باشد. سازمان وظیفه عمومی ناجا ، درباره نحوه خروج از کشور فرزندان مامور ثابت دولت در خارج از کشور اعلام کرد : با تائید ماموریت از طرف وزارت امور خارجه ، و به شرط نداشتن غیبت و سپردن تضمین سازمان مربوط ، همراهی فرزندان ماموران ثابت دولت در خارج از کشور تا پایان ماموریت والدین ، امکان پذیر است .  
نظر سنجی
+ از چه طریقی با موسسه رویای دانش آشنا شده اید؟
-
-
-
-
-
 
  
پیوندها
 آموزش آنلاین زبان نروژی
 آموزش آنلاین زبان هلندی
 تحصیل در افریقای جنوبی
 تحصیل در ترکیه
 تحصیل در دبیرستانهای خارجی
 دانشگاه های ایران
 دانشگاههای افریقای جنوبی
 دانشگاههای نروژ
 دانشگاههای هلند
 سازمان امور دانشجویان
 سفارت ایران در افریقای جنوبی
 سفارت ایران در نروژ
 سفارت ایران در هلند
 سفارت افریقای جنوبی در تهران
 سفارت نروژ در تهران
 سفارت هلند در تهران
 مدیر موسسه
 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری
خبر,وثیقه,دانشجویی,ب,خروج,کشور,