تبلیغات
اعزام دانشجو به اروپا با مجوز وزارت علوم
   Royaye Danesh Study Services  (RDSS)       E-Mail: info@rdss.ir      Address: PO Box 173, Tehran 14195, Iran      Phone: +98 (21) 44030410      Fax: +98 (21) 89773779  
   
به وب سایت مؤسسه رؤیای دانش خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
خبر: وثیقه دانشجویی برای خروج از کشور

سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ( ناجا ) ، شرایط دریافت مجوز را برای مشمولانی که قصد خروج از کشور دارند ، اعلام کرد. بنا بر اعلام سازمان وظیفه عمومی ، ودیعه سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره و عتبات عالیات ، 15 میلیون تومان چک و 500 هزار تومان وجه نقد ؛ و ودیعه سفر سوریه و دیگر کشورها ، 15 میلیون تومان وجه نقد و یا ضمانت نامه بانکی است .

خروج از کشور برای فرصت های مطالعاتی ، ارائه مقالات و دیگر سفرهای علمی با تائید وزارت علوم و بهداشت و یا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با سپردن ودیعه نقدی 5 میلیون تومان و یا ضمانت بانکی امکان پذیر است مقدار ودیعه پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور برای ادامه تحصیل ، 15میلیون تومان وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی و یا وثیقه ملکی است . سازمان وظیفه عمومی ناجا ، درباره اخذ ودیعه به صورت ضمانت نامه بانکی و بانک معتبر اعلام کرد : ضمانت نامه همه بانک ها با هماهنگی امور مالی سازمان وظیفه عمومی ناجا معتبر است . این سازمان همچنین درباره نحوه خروج از کشور دانشجویان از طریق ستاد عمره دانشجویی گفت : دانشجویان با درخواست ستاد عمره دانشجویی و تعهد آن ستاد ، و همچنین با این شرط که سقف مجاز سنوات تحصیلی دانشجو پایان نیافته و وارد غیبت نشده است ، می توانند برای عمره، از کشور خارج شوند .

این سازمان در این باره که آیا به مشمولان غایب ، مجوز خروج تعلق می گیرد ؟ ، گفت : مشمولان غایب مجاز به خروج از کشور نیستند ؛ مگر مشمولانی که به علت درمان ، لازم است به خارج از کشور مسافرت کنند که این امر ، به تائید شورای پزشکی وزارت بهداشت یا شورای عالی پزشکی وظیفه عمومی منوط است . سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد : برای سفر علمی به تمام کشورها به جز فلسطین اشغالی و کشورهای زیارتی ( عراق ، سوریه و عربستان ) ، مجوز خروج داده می شود . بر اساس اعلام این سازمان ، برای سفر علمی و فرصت مطالعاتی و زیارت با درخواست و تائید دانشگاه و سپردن ودیعه مورد نظر ، مجوز خروج موقت برای دانشجویان صادر می شود .   مدت خروج از کشور برای فرصت مطالعاتی ، در مقطع کارشناسی ارشد ، چهار ماه و در مقطع دکتری ، 9 ماه است که در مواقع ضروری و با درخواست وزارت علوم ، این مدت برای فوق لیسانس حداکثر تا 6 ماه و دکتری ، حداکثر تا یک سال قابل افزایش است . خروج از کشور متعهدان خدمت به سازمان ها نظیر نفتکش ، کشتیرانی ، هواپیمایی ، آموزش و پرورش و قوه قضائیه با درخواست سازمان مربوط ، پس از گذراندن دوره آموزش نظامی و تعهد سازمان مربوط ، به ارزش 15 میلیون تومان ، میسر است . خروج از کشور ورزشکاران دانش آموز و دانشجو با درخواست دفتر امور مشترک فدراسیون ‌ها در سازمان تربیت بدنی و ارائه تضمین لازم ممکن است . همچنین باید سقف مجاز سنوات تحصیلی دانشجویان و دانش‌آموزان پایان نیافته باشد و وارد غیبت نشده باشند و سن دانش‌ آموزان رشته‌های فنی و حرفه‌ای، نباید بیشتر از 22سال باشد. سازمان وظیفه عمومی ناجا ، درباره نحوه خروج از کشور فرزندان مامور ثابت دولت در خارج از کشور اعلام کرد : با تائید ماموریت از طرف وزارت امور خارجه ، و به شرط نداشتن غیبت و سپردن تضمین سازمان مربوط ، همراهی فرزندان ماموران ثابت دولت در خارج از کشور تا پایان ماموریت والدین ، امکان پذیر است .  
نظر سنجی
+ اولویت هایی که برای انتخاب محل تحصیل در خارج دارید کدامند؟ امکان انتخاب بیش از یک گزینه
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
 
  
پیوندها
 شرکت امید دانشگاه تهران
 آیین نامه انتقال دانشجویان پزشکی
 آئین نامه انتقال دانشجو به داخل
 تبدیل شمسی و میلادی
 پرتال جامع موبایل
 دانشگاه های ایران
 آموزش انگلیسی و اسپانیایی
 سفارت ایران در پرتوریا
 کنفرانسها در افریقای جنوبی
 پارکهای ملی افریقای جنوبی
 دانشگاههای هلند
 دانشگاههای نروژ
 دانشگاههای افریقای جنوبی
 مدیر مرسسه
 رایزنی علمی در کشورهای شنگن
 اداره کل بورس و اعزام دانشجو
 وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری
 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 سفارت ایران در نروژ
 سفارت ایران در هلند
خبر,وثیقه,دانشجویی,ب,خروج,کشور,