تبلیغات
اعزام دانشجو به اروپا با مجوز وزارت علوم
   Royaye Danesh Study Services  (RDSS)       E-Mail: info@rdss.ir      Address: PO Box 173, Tehran 14195, Iran      Phone: +98 (21) 44030410      Fax: +98 (21) 89773779  
   
به وب سایت مؤسسه رؤیای دانش خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
مختصری در باره افریقای جنوبی

جمهوری آفریقای جنوبی در جنوبی ترین بخش قاره آفریقا قرار دارد. نامیبیا از شمال غربی، بوتسوانا و زیمبابوه در شمال، موزامبیك از شمال شرقی، سوازیلند از شرق و اقیانوس های اطلس و هند از جنوب ، جنوب غربی و شرقی آن را احاطه كرده اند. مساحت این كشور 1272037 كیلومتر مربع بوده و بر طبق قانون اساسی جدید این كشور دارای 9 استان نیمه خود مختار میباشد. پایتخت اداری شهر پرتوریا و مقر پارلمان در شهر كیپ تاون می باشد، ژوهانسبورگ بزرگترین شهر و مركز اصلی فعالیتهای اقتصادی كشور محسوب می شود.

 

اقتصاد

تولید ناخالص داخلی آفریقای جنوبی 467.6 میلیارد دلار است كه 2.7 درصد آن در بخش كشاورزی، 31.3 درصد آن در بخش صنعت و 66 درصد آنه در بخش خدمات تولید می‌شود. نرخ بیكاری در این كشور 24.2 درصد است و نیمی از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌كنند. نرخ تورم در آفریقای جنوبی 6 درصد است. محصولات صادراتی آن شامل طلا، الماس، پلاتینیوم و دیگر سنگ‌های آهنی و معدنی و كاشین‌آلات و تجهیزات است كه به كشورهای انگلستان ، ژاپن ، آمریكا ، آلمان  و هلند صادر می‌شوند. محصولات وارداتی آفریقای جنوبی شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، مواد شیمیایی، محصولات پتروشیمی، ابزارآلات علمی و مواد غذایی است كه از كشورهای ، آلمان ، آمریكا ، ژاپن و عربستان سعودی وارد این كشور می‌شود.

جمعیت، زبان و مذهب در افریقای جنوبی

بیش از 41 میلیون نفر در آفریقای جنوبی زندگی می‌كنند كه 79 درصد از آنها آفریقایی سیاهپوست، 9.6 درصد سفید پوست، 8.9 درصد رنگین پوست و 2.5 درصد هندی_آسیایی هستند. میانگین سنی مردم در این كشور 24.3 سال است. رشد جمعیت در این كشور منفی است. امید به زندگی در بدو تولد برای زنان 41.66 سال و برای مردان 43.21 سال است. تنوع زبانی هم در میان مردم این كشور بالاست. طبق قانون اساسی جدید 11 زبان بعنوان زبان رسمی كشور به رسمیت شناخته شده كه انگلیسی و آفریكانس در سراسر كشور و بقیه زبانها در مناطقی كه اكثریت دارند رسمی می باشند. در آفریقای جنوبی تقریبأ تمامی مذاهب دنیا پیروانی دارند. اكثریت مردم آفریقای جنوبی مسیحی می باشند ولی اسلام و هندوئیسم و یهودیت نیز از دیگر ادیان شناخته شده در این كشور محسوب می گردند.

نظر سنجی
+ از چه طریقی با موسسه رویای دانش آشنا شده اید؟
-
-
-
-
-
 
  
پیوندها
 تحصیل در افریقای جنوبی
 تحصیل در ترکیه
 تحصیل در دبیرستانهای خارجی
 دانشگاه های ایران
 دانشگاههای افریقای جنوبی
 دانشگاههای نروژ
 دانشگاههای هلند
 سازمان امور دانشجویان
 سفارت ایران در افریقای جنوبی
 سفارت ایران در نروژ
 سفارت ایران در هلند
 سفارت افریقای جنوبی در تهران
 سفارت نروژ در تهران
 سفارت هلند در تهران
 مدیر موسسه
 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری
مختصری,باره,افریقای,جنوبی,